Post

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowegoKażda kobieta marzy o pięknych, zmysłowych ustach. Niestety, wraz z upływem czasu wargi tracą swoją elastyczność, stają się bardziej wysuszone, a wokół ust pojawiają się pionowe zmarszczki. Istnieją sposoby, aby walczyć z tymi defektami. Poza stosowaniem rozmaitych preparatów, możemy udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Zabiegi modelowania i powiększania ust stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentek.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?
Powiększanie ust polega na minimalnie inwazyjnym zabiegu chirurgicznym lub zastrzykach wprowadzających do warg wypełniacze kwasu hialuronowego, które sprawiają, że usta stają się pełniejsze i zyskują odpowiedni kształt. Najbardziej rozpowszechnioną metodą powiększania ust są zastrzyki z kwasem hialuronowym, zapewniające natychmiastowe widoczne rezultaty trwające około sześciu miesięcy. Niektóre z wypełniaczy zawierają znieczulającą lidokainę, co zmniejsza dyskomfort podczas wstrzyknięcia. Tak naprawdę dolegliwości bólowe towarzyszące zabiegowi nie są duże, ale część kobiet jest mniej odporna na ból, więc znieczulenie jest wówczas najlepszym rozwiązaniem.

Zabieg nie trwa dłużej, niż 30 minut. Przed rozpoczęciem procedury lekarz wyznacza obszary wokół warg, w których zostaną umieszczone drobne, cienkie igły, aby wstrzyknąć substancję wypełniającą. Większość pacjentów potrzebuje, co najmniej dwóch wstrzyknięć na sesję, aby poprawić elastyczność, kształt i ogólny wygląd warg. Unikajmy nanoszenia na usta produktów takich, jak szminka lub balsam przez 24 godziny po zabiegu, aby nie podrażniać miejsc, w których dokonywane były wstrzyknięcia.

Zalety powiększania ust wypełniaczami kwasu hialuronowego
Wiele osób decyduje się na powiększenie ust kwasem hialuronowym z powodu licznych korzyści. Jak tylko wypełniacze kwasu hialuronowego zostaną wstrzyknięte do naszych ust, wypełniacz zaczyna się kształtować i wspierać tkanki warg. Lekarze mogą kontrolować, ile kwasu jest wstrzykiwane do ust, aby zapewnić pacjentkom pożądane wyniki. Zastrzyki mogą być podawane wielokrotnie, aż usta zyskają pożądany kształt. Drobne guzy lub grudki pojawiające się czasami z powodu ruchu warg łatwo rozpuszczają się. Wystarczy delikatny masaż danego obszaru. Wypełniacze warg zawierające kwas hialuronowy nie powodują obrzęków i siniaków, jak inne typy wypełniaczy skórnych. W przeciwieństwie do innych wypełniaczy, rzadko wywołują również reakcje alergiczne, ponieważ sam kwas jest substancją znajdującą się już w naszym ciele.

W miejscu wstrzyknięcia może wystąpić łagodny lub umiarkowany obrzęk, swędzenie i zaczerwienienie. Jeśli zwiększy się nasz dyskomfort, zalecane jest użycie lodu w celu zmniejszenia obrzęku i swędzenia. Stłuczenie i obrzęk mogą pojawić się na kilka dni. U niektórych osób reakcje alergiczne może powodować lidokaina.