Post

Osocze bogatopłytkowe, a modelowanie owalu twarzyJedną z najważniejszych funkcji medycyny estetycznej za wykorzystanie naturalnie występujących procesów regeneracji ciała w celu odmłodzenia skóry. Dla przykładu, zabiegi laserowe ranią skórę, aby zachęcić ją do wytworzenia nowej skóry w tym miejscu. Kremy i zabiegi na skórę również są pomyślane tak, aby wspierać naturalne procesy leczenia i odnowy skóry.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?
Terapia bogatopłytkowa to kolejny przykład techniki medycznej, która do poprawy kondycji skóry wykorzystuje naturalne, lecznicze substancje występujące w ludzkim ciele. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego był stosowany od wielu lat, aby pomóc w leczeniu ran i wymusić szybsze ich gojenie się, na przykład u sportowców cierpiących z powodu urazów sportowych. Tiger Woods, światowej sławy golfista, stosował terapię osoczem, aby szybko wrócić do zdrowia po operacjach kolana. Osocze bogatopłytkowe ma również długą historię w leczeniu chirurgicznym, leczeniu raka kości, wrzodów i zerwanych więzadeł.

Osocze bogato płytkowe, jako sposób na odmładzanie twarzy
W ostatnich latach terapia osoczem została wprowadzona, jako metoda odmładzania skóry, pomagając przyspieszyć normalną odnowę komórkową i procesy gojenia poprzez stymulację tworzenia kolagenu, rewaskularyzację (zwiększenie dopływu krwi) i naprawę kondycji skóry. Używanie w zabiegu krwi pacjenta oznacza, że nie ma ryzyka wystąpienia niepożądanych reakcji na leczenie. Osocze może być również używane, jako „naturalny wypełniacz”, aby w razie potrzeby przywrócić skórze objętość.

Korzyści z zastosowania osocza bogato płytkowego
Krew zawiera płytki krwi, które pomagają jej krzepnąć i naprawiać uszkodzone miejsca w ciele. Płytki krwi uwalniają również czynniki wzrostu, które stymulują wzrost nowej, zdrowej tkanki. Kiedy osocze jest wstrzykiwane do skóry, aktywuje fibroblasty, składnik skóry, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu integralności i młodości skóry. Powoduje też syntezę składników niezbędnych do odnowy komórek, takich jak kolagen. Wykazano także, że osocze bogatopłytkowe jest skuteczne w leczeniu zmarszczek i odmładzaniu skóry z powodu aktywności czynnika wzrostu. Leczenie osoczem likwiduje zmarszczki, poprawia teksturę, elastyczność, objętość i koloryt skóry.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?
Leczenie osoczem polega na pobraniu własnej krwi z żył w ramieniu. Krew tę umieszcza się następnie w wirówce, która obraca się z dużą prędkością, aby oddzielić płytki od innych składników krwi. Osocze bogate w płytki jest następnie wstrzykiwane do twarzy. Dokonywanych jest wiele wstrzyknięć, a każda iniekcja pomaga rozprowadzić osocze we wszystkich obszarach twarzy, powodując niewielkie uszkodzenia, aby zachęcić skórę do procesów regeneracyjnych. Osocze może również służyć do odmłodzenia szyi, dekoltu i rąk. Jest też z powodzeniem stosowane do walki z wypadaniem włosów.