Post

W walce ze starzeniem. Rewitalizacja skóry.Każdy z nas, szczególnie panie, chcą wyglądać młodziej. Jednak, nawet ci, którzy na pielęgnacji skóry spędzili całe lata, pozostając poza zasięgiem słońca i unikając innych typowych zagrożeń skórnych i stosując rozmaite kosmetyki przeciw starzeniu skóry, muszą liczyć się z upływem czasu. Jedyna rzecz, przed którą nie mogą się ochronić jest wiek. Czas może wyraźnie wpływać na skórę i cerę na wiele sposobów. Wraz z jego upływem skóra staje się mniej elastyczna, traci powoli swój blask. Pojawia się także nasza największa zmora – zmarszczki. Na szczęście leczenie i pielęgnacja skóry jest obecnie o wiele łatwiejsza dzięki niebywałym postępom naukowym w ostatnich latach.

Kto najczęściej korzysta z zabiegów rewitalizacji skóry?
Znaczny popyt na usługi kosmetyczne generują osoby starsze. Skutki starzenia się w ogóle i menopauzy w szczególności, które dotykają kobiety zaczęły prowadzić do poszukiwania zabiegów kosmetycznych związanych ze starzeniem się skóry. Zmiany hormonalne spowodowane starzeniem powodują utratę elastyczności skóry, powstawanie zmarszczek i cieńszą, luźniejszą skórę. Panie usiłują walczyć z tymi problemami w gabinetach medycyny estetycznej. Szczególnie popularne wśród dorosłych w wieku 50 lat i starszych są nieinwazyjne zabiegi, które nie wymagają operacji. Metody te mają bardzo szerokie spektrum. Obejmują również bardzo nowoczesne sposoby leczenia oparte na technologii laserowej.

Nowa technologia zapewnia atrakcyjne opcje leczenia
Medycyna estetyczna w dużej mierze dzięki nowej technologii pozwala na bardziej skuteczne, łagodne i zdecydowanie mniej inwazyjne zabiegi. Metody, takie jak lifting, mogą być niepożądane ze względu na ich chirurgiczny charakter. Nawet peelingi chemiczne, które można wykonać w zwykłym salonie kosmetycznym, zamiast w gabinecie lekarskim, wiążą się z ostrym procesem chemicznym, który może być szkodliwy dla skóry i powodować konieczność długiej rekonwalescencji.

Te zabiegi kosmetyczne ustępują, zatem miejsca nowszym metodom, które pozbawione są pewnych przykrych efektów, a nie tracą wcale na skuteczności. Szczególnie polecane są nieinwazyjne zabiegi laserem nieablacyjnym, które można wykorzystywać do walki z różnymi defektami skóry- od redukcji zmarszczek przez usuwanie blizn potrądzikowych, po depigmentację. Laser stymuluje skórę, zachęcając ją do produkcji kolagenu i elastyny. W ten sposób eliminowane jest samo źródło problemu, a nie jedynie przykre objawy.

Takie leczenie jest właściwie bezbolesne, choć niektóre osoby mogą odczuwać pewien dyskomfort. Wiele zależy od stopnia tolerancji bólu. Ogromną zaletą laserowej rewitalizacji skóry jest krótki czas, w jakim zostaje wykonany zabieg. Pacjenci już na drugi dzień po zabiegu mogą normalnie funkcjonować w życiu codziennym.