Post

Odmładzanie okolic oczu szansą na młody wyglądOczy przez wielu nazywane są zwierciadłem duszy. To właśnie na nie zwracamy szczególną uwagę przy pierwszym kontakcie z daną osobą. Oczy są w stanie bardzo łatwo zdradzić nasz wiek. Dlatego tak wiele osób poddaje się zabiegom, które mają na celu zniwelowanie zmian związanych ze starzeniem takich, jak opadające powieki, worki pod oczami i zmarszczki. Odmładzanie okolic oczu sprawia, że nasza twarz wygląda promienniej, a my sami młodziej oraz piękniej. Metody odmładzania oczu obejmują zabiegi chirurgiczne, laserowe i kosmetyczne.

Dlaczego pacjenci decydują się na odmładzanie okolicy oczu
Pacjenci mogą mieć rozmaite problemy związane w wrażliwą okolicą oczu. Jednym z podstawowych jest nadmierna ilość skóry pod oczami, która jest wynikiem zmniejszonej sprężystości skóry, zaniku podściółki tłuszczowej oraz słabszych włókien kolagenowych. Gdy w okolicy oczodołów występuje spora utrata tkanki tłuszczowej nasze oczodołu zapadają się, co również nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Kolejnym powodem do zmartwień jest nadmierne gromadzenie się w okolicach oczu hemosyderyny, czyli specjalnego barwnika. Drobne naczynia włosowate, a nawet kości przeświecają wówczas przez skórę. Najbardziej prozaiczną przyczyną niekorzystnych zmian zachodzących w obrębie oczu jest proces miostarzenia. Powoduje on powstawanie wokół oczu zmarszczek związanych z silną mimiką twarzy.

Korzyści płynące z odmładzenia oczu
Zabiegi odmładzające okolice oczu przywracają naturalną objętość skóry, która jest niezbędna dla właściwego konturowania twarzy. Są w stanie zmniejszyć ciemne kręgi, worki i obrzęki pod oczami. Dzięki nim zmniejsza się widoczność drobnych linii i zmarszczek wokół oczu. Znika odwieczny problem kobiet, czyli tzw. kurze łapki. Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna, a zabiegi odmładzające przywracają jej jędrność i witalność w nieinwazyjny sposób, bez ryzyka podrażnień. Co ciekawe, w wyniku zabiegów nasze rzęsy mogą stać się dłuższe, ciemniejsze oraz pełniejsze. Rozświetlone oczy przekładają się na nasz zdrowy, wypoczęty wygląd.

Mezoterapia okolic oczu
Jednym z najczęściej polecanych zabiegów odmładzających jest mezoterapia okolic oczu. Wprowadzona w 1952 roku rzez francuskiego lekarza, doktora Michela Pistora, mezoterapia jest minimalnie inwazyjną terapią, która leczy obszary problemowe za pomocą mikroiniekcji bezpośrednio w mezodermie, czyli środkowej warstwie skóry. Te mikroiniekcje wykorzystują niezwykle odżywcze koktajle zawierające duże stężenie witamin, minerałów, aminokwasów i kwasu hialuronowego. Zabieg mezoterapii okolic oczu oparty jest na kombinacji leków, które zmniejszają zawartość tłuszczu oraz nagromadzenie płynów i napinają skórę. Rezultatem są młodsze, odświeżone i mniej zmęczone oc