Post

Sekrety mezoterapiiMezoterapia to technika, a nie uniwersalny zabieg. Została zapoczątkowana przez francuskiego lekarza Michela Pistora w latach pięćdziesiątych. Została tak nazwana, ponieważ obejmuje serię małych iniekcji do mezodermy, czyli środkowej warstwy skóry. Została ona pierwotnie opracowana, jako środek do miejscowego leczenia bólu, ale jej zastosowania ewoluowały z upływem czasu. Substancje stosowane w mezoterapii mogą stymulować komórki fibroblastów w skórze, aby produkowała ona więcej kolagenu. Leczenie wprowadza do skóry cząsteczki, które zachęcają komórki skóry do funkcjonowania na optymalnym poziomie. W ten sposób zwalczane są główne oznaki starzenia. Typowa mieszanka do mezoterapii może zawierać około 50 składników odżywczych, regenerujących i odmładzających skórę, dostarczanych za pomocą drobnych igieł lub pistoletu do mezoterapii. Brzmi nieco strasznie, ale sama technika nie należy do zbyt bolesnych.

Mezoterapia pomaga w walce z pigmentacją i bliznami
Niektóre roztwory mezoterapeutyczne są bogate w składniki, które pomagają zredukować niechcianą pigmentację poprzez kontrolowanie szybkości wytwarzania pigmentu przez melanocyty w skórze. Może to być bardzo skuteczne leczenie niektórych form plam słonecznych. Mezoterapię można również stosować do zwalczania śladów trądziku i blizn nawet po pewnym czasie od ich powstania. Kwas hialuronowy z roztworem pomaga w tworzeniu objętości skóry, podczas gdy inne przeciwutleniacze i aminokwasy mają działanie przeciwzapalne i przyśpieszają gojenie.

Mezoterapia na wzrost włosów
To dość nowatorski pomysł, ale może pomóc, jeśli utrata włosów jest problem. Nowym obszarem mezoterapii jest leczenie wypadania włosów, w którym mikroiniekcje w skórze głowy poprawiają produkcję włosów z mieszków włosowych. Poprzez stymulowanie przepływu krwi i dostarczanie niezbędnych składników odżywczych, mieszek włosowy jest zachęcany do produkcji silniejszych i gęstszych włosów. Aby dojść do etapu wzrostu włosów, konieczne są jednak liczne sesje. Zazwyczaj jest to leczenie ciągłe, wymagające wizyt kontrolnych.

Mezoterapia pomaga w redukcji cellulitu
Mezoterapia może pomóc w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i napinaniu luźnej skóry. Nie jest to żadna magiczna sztuczka. Złogi tłuszczu obecne przy cellulicie mogą być z powodzeniem leczone przez enzymy, które rozkładają komórki tłuszczowe. Enzymy rozpuszczające tłuszcz uwalniają go umożliwiając jego ponowne wchłonięcie przez układ limfatyczny i wydalenie przez organizm.
Mezoterapia z pewnością przynosi szybkie efekty, ale nie jest lekarstwem na wszystko. Rutynowe dostarczanie organizmowi witamin, zbilansowana dieta, regularne ćwiczenia, techniki redukcji stresu. To wszystko jest podstawą utrzymania zdrowej skóry. Mezoterapia może przynieść ogromna różnicę, ale warto kontrolować swoje oczekiwania i nie traktować jej, jako remedium na każdy, najmniejszy kompleks związany z wyglądem.