Post

Piękne usta w kilka chwilPiękne, pełne usta nigdy nie wychodzą z mody, ale proces starzenia się może sprawić, że nasze usta stają się cienkie i nieatrakcyjne. Wykwalifikowany chirurg kosmetyczny ma do dyspozycji jedną z wielu technik, które pomogą nam uzyskać gładkie, zmysłowe usta o naturalnym wyglądzie. Korekcja ust obejmuje zestaw zabiegów, które dodają lub przywracają objętość wargom i wygładzają pionowe linie wokół warg i ust. Chirurdzy plastyczni coraz częściej stosują zabiegi minimalnie inwazyjne w celu uzyskania bardzo naturalnych rezultatów, które mogą trwać do jednego roku lub nawet dłużej.

Dlaczego nasze usta mogą wyglądać gorzej?
Nasze usta mogą tracić jędrność i sprężystość w wyniku spadku poziomu kwasu hialuronowego w tkankach. Kwas hialuronowy kojarzy nam się z zabiegami kosmetycznymi, ale mało, kto zdaje sobie sprawę z tego, że w sposób naturalny występuje on w naszym organizmie. Jest to jeden z polisacharydów obecnych w naszym ciele, który jest odpowiedzialny za wiązanie i magazynowanie wody w tkankach. Niestety, wraz z upływem czasu jego poziom stopniowo spada. Efekty można zauważyć niemal od razu: mniej nawilżona, wiotka i przesuszona skóra, która nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Czasami gorszy wygląd naszych ust spowodowany jest pewnymi cechami genetycznymi lub anatomicznymi. Takie cechy, jak mała objętość, asymetria ust czy wady zgryzu bywają przecież wrodzone.

Sporym problemem bywa również fotostarzenie. Nasza skóra może się przedwcześnie starzeć pod wpływem czynników środowiskowych, szczególnie zaś promieniowania słonecznego. Pod wpływem słońca dochodzi do nadprodukcji wolnych rodników. Następuje również stopniowe niszczenie kolagenu, który, jak wiadomo odpowiedzialny jest za młody wygląd skóry.

Kiedy warto rozważyć zabieg modelowania ust?
Jeśli niepokoi nas wygląd naszych usta np. stały się one cienkie lub asymetryczne, zabiegi kosmetyczne mogą rozwiać nasze kompleksy i pomóc poczuć się pewniej ze swoim uśmiechem. Specyficzne zmiany, których specjalista może dokonać wzmacniając nasze wargi to przede wszystkim przywrócenie objętości cienkim z natury lub starzejącym się wraz z upływem czasu ustom, uzyskanie gładkich linii warg, poprawienie symetrii między górną, a dolną wargą, nadanie pełniejszego kształtu płaskim ustom.

Czasami celem terapii jest głębokie, sezonowe nawilżenie tkanek. Jest ono wskazane szczególnie po okresie zimowym, kiedy nasze usta narażone są na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych np. bardzo niskie temperatury. Wargi stają się wówczas mocno wysuszone. Należy, zatem pomyśleć o ich odpowiednim nawilżeniu. Jeśli odpowiednie preparaty okazują się niewystarczające, należy trzeba wybrać zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Najczęściej stosowane metody to wypełnianie kwasem hialuronowym i zastosowanie nici hialuronowych.