Post

Co powinnaś wiedzieć o likwidowaniu zmarszczek za pomocą lasera?Bruzdy i zmarszczki mogą pojawić się prawie wszędzie na twarzy. Szczególnie widoczne są jednak wokół oczu oraz wokół ust. Współczesna medycyna estetyczna proponuje bardzo skuteczny sposób ich likwidacji za pomocą lasera. Chirurgia laserowa zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego. Dzięki niej zmarszczki mogą być wygładzone, a co za tym idzie, mniej zauważalne. Lekarz medycyny estetycznej koryguje je w różny sposób w zależności od rodzaju. Co powinnyśmy wiedzieć o zabiegu laserowego usuwania zmarszczek?

Czy to boli?
Wiele pań zadaje sobie pytanie czy taki zabieg jest bolesny. W przypadku wszystkich metod leczenia laserem, bo jest ich wiele, skóra może być delikatnie tkliwa przez kilka dni. Dolegliwości możemy porównać do tych, jakie pojawiają się w przypadku łagodnych oparzeń słonecznych. Najbardziej bolesne są zabiegi laserami ablacyjnymi. Mogą one generować zaczerwienienia. Niekiedy pojawiają się także strupki. Swędzenie i pieczenie oraz opuchnięcie skóry jest w tym przypadku nieuniknione, a nasza skóra będzie się regenerować w ciągu następnych kilku miesięcy. Tak naprawdę odpowiedź na pytanie, czy zabiegi laserowe są bolesne jest bardzo trudna. Wszystko zależy od naszej indywidualnej tolerancji bólu. To, co dla jednych jest bólem nie do zniesienia, dla innych może być delikatnym ukłuciem.

Dla kogo zabieg laserowy jest najbardziej odpowiedni?
Różne kolory lasera mają różną długość fal światła i dlatego wnikają w skórę na różnych poziomach. Czerwone fale są najgłębsze i służą do leczenia brązowych śladów, plam wątrobowych i likwidowania tatuaży. Żółte promienie są używane do leczenia czerwonych znamion, pajączków i brodawek. Najbardziej wszechstronnym laserem ze wszystkich jest laser ClearLift służący głównie do powierzchniowej odnowy skóry, który doskonale usuwa zmarszczki.

Czy istnieje ryzyko związane z zabiegami laserowymi?
Chirurgia laserowa jest niezwykle dokładna. Lasery we wprawnych rękach lekarza medycyny estetycznej nie powodują właściwie żadnego ryzyka. Nie ma ryzyka blizn i krwawień ani wybielania skóry. Główną wadą może być utrzymujące się zaczerwienienie. Trzeba wziąć pod uwagę, że różne osoby mogą różnie reagować na leczenie, a wszystkiego nie da się przewidzieć. Przy prawidłowym stosowaniu lasera nie powinny pojawić się jednak blizny albo powstaje ich naprawdę niewiele.

Jak długo utrzymują się efekty i jaki jest czas regeneracji?
Efekty są trwałe, ponieważ istniejące zmarszczki nie powrócą, ale zabieg niekoniecznie powstrzyma pojawianie się innych zmarszczek. Wiele zależy od sposobu pielęgnacji skóry i stylu życia pacjentki przed i po zabiegu. Całkowite wyleczenie skóry zajmuje dwa tygodnie, ale po tym czasie będzie ona poprawiała swój wygląd nawet przez kilka miesięcy. W zależności od zakresu leczonego obszaru można wrócić do pracy między dniem, a tygodniem po operacji bez widocznych oznak i związanych z tym kompleksów. Krótki okres rekonwalescencji to jedna z największych zalet metod laserowych.