Post

Sposoby walki z cellulitem

 

 

Walczą z nim niemal wszystkie kobiety. Powoduje liczne kompleksy. Sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjnie. Cellulit to zmora, której trudno się pozbyć. Wiele z nas zastanawia się, zapewne czy istnieją skuteczne sposoby na wyeliminowanie pomarańczowej skórki? Całkowita redukcja cellulitu jest niemożliwa. Ale istnieją pewne kroki, które możemy podjąć, aby go zmniejszyć.

 

 

Skąd się bierze cellulit?
Cellulit to nic innego, jak zwykły tłuszcz pod skórą. Skóra wygląda na nierówną, ponieważ tłuszcz działa na tkankę łączną, powodując marszczenie się skóry nad nią. Dlatego właśnie możemy mieć pomarańczową skórkę bez względu na to, czy mamy więcej kilogramów, czy jesteśmy szczupłe. Kobiety są bardziej narażone na występowanie cellulitu, ale również mężczyźni się z nim zmagają. Istnieje kilka czynników, które mogą dodatkowo przyczyniać się do powstawania cellulitu. Należą do nich: zła dieta, powolny metabolizm, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne, odwodnienie organizmu, grubość i koloryt skóry. Zmiany są mniej widoczne na ciemniejszej skórze. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu. Niektóre działają lepiej, niż inne.

Kriolipoliza
Ta nieinwazyjna procedura zamraża i niszczy komórki tłuszczowe. Kiedy te obumrą, nasze ciało usuwa je w naturalny sposób. Zabieg kriopolizy jest zwykle stosowany do modelowania sylwetki, ale usuwanie tłuszczu może również może wpłynąć na zmniejszenie cellulitu. Aby zobaczyć efekty zabiegów, konieczne jest ich powtórzenie, co najmniej trzy razy. Może to potrwać od trzech do czterech miesięcy.

Zabiegi laserowe
Zabiegi laserowe to prawdziwy przełom w leczeniu cellulitu. Leczenie obejmuje zazwyczaj różne metody, w tym masaż, liposukcję i terapię laserową. Zabieg laserowy może upłynnić tłuszcz i zmienić nieco strukturę tkanki łącznej, aby poluzować zmarszczki, zwiększyć wzrost produkcji kolagenu i elastyczność skóry , zwiększyć przepływ krwi i zmniejszyć retencję płynów. Oczekiwanie na wyniki jest w tym przypadku nieco dłuższe, ale efekty są trwalsze. Zmiany pojawiają się stopniowo przez mniej więcej sześć miesięcy.

Masaż
Większość sposobów walki z cellulitem opiera się na założeniu, że masowanie obszaru problemowego zwiększa przepływ krwi i zmniejsza nagromadzenie się płynu. Rezultatem są lepiej wyglądające biodra, uda i pośladki. Lipomassage jest specyficznym rodzajem masażu mechanicznego. Maszyna z niskociśnieniowym ssaniem ugniata skórę pomiędzy dwoma obracającymi się rolkami. Głęboki masaż skutecznie rozbija tkankę łączną. Większość badań pokazuje, że techniki masażu, w tym lipomassage, sprawiają, że nasza skóra wygląda lepiej.

Jeśli mamy nadwagę , najskuteczniejszym sposobem leczenia cellulitu jest zrzucenie dodatkowych kilogramów i wzmocnienie swojego ciała. Odpowiednia dieta i trening siłowy połączony z ćwiczeniami cardio mogą przynieść pozytywne rezultaty. Mocne mięśnie pod cieniutką warstwą tłuszczu sprawią, że nasza skóra będzie gładsza i mniej pomarszczona.