Post

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o kwasie hialuronowymKwas hialuronowy jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry, a także wypełniaczy do wstrzykiwań. Dowiedz się, w jaki sposób może ci pomóc i dlaczego może nadszedł czas, aby porozmawiać z lekarzem na temat leczenia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy znajduje się w wielu produktach kosmetycznych, które możesz znaleźć w drogeriach bez recepty. Bardzo skutecznie pomaga w walce z oznakami starzenia skóry. Poznaj kilka podstawowych faktów na jego temat.

Masz już kwas hialuronowy w swojej skórze
Kwas hialuronowy ma postać cząsteczek zbudowanych z cukrów. Już istnieje w twojej skórze, a także w tkankach łącznych w twoim ciele. Jest to śliska substancja, która pomaga zachować sprężystość i odpowiednie nawilżenie skóry. Mało, kto zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki tej substancji stawy poruszają się płynnie.

Kwas hialuronowy = mega nawilżenie
Jednym z powodów, dla których kwas hialuronowy jest tak niesamowitym sprzymierzeńcem twojej skóry jest fakt, że doskonale ją nawilża. Naniesiony na skórę łatwo wypełnia się wilgocią i utrzymuje nawilżoną skórę. Ale jest pewien minus. Cząsteczki kwasu hialuronowego są duże i dlatego nie mogą wniknąć głęboko w skórę. Korzyści z jego stosowania bywają, zatem powierzchowne i tymczasowe. Warunkiem długotrwałego i głębokiego działania kwasu hialuronowego jest jego wstrzyknięcie w głębsze warstwy skory.

Kwas hialuronowy może przywrócić dawny wygląd twarzy
Wraz z wiekiem twoja twarz zmienia się. Zmniejsza się, bowiem ilość substancji odpowiedzialnych za stan skóry, jej napięcie oraz nawilżenie. Na pomoc przychodzi medycyna estetyczna. Żelowe preparaty zawierające kwas hialuronowy można wstrzykiwać w określone obszary twarzy, poprawiając jej wygląd. Kwas hialuronowy może być stosowany w celu wypełnienia fałd wokół ust lub może zostać wstrzyknięty w czoło w celu zmiękczenia linii poziomych. Zastrzyki z kwasu hialuronowego nie tylko wygładzają zmarszczki. Można dzięki nim wymodelować policzka, wykonturować szczękę czy uzyskać pełniejsze usta.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą być dostosowane do ciebie
W przeciwieństwie do stosowania kremów i balsamów, wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala lekarzowi dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Na przykład, jeśli masz linie na czole i wokół oczu, odpowiedni wypełniacz, może być używany tylko w tych obszarach, aby pomóc zwiększyć objętość i wygładzić zmarszczki.

Suplementy z kwasem hialuronowym
Szukasz innego sposobu, aby czerpać korzyści z kwasu hialuronowego? Jest on dostępny również, jako suplement diety w postaci kapsułek. Niektórzy stosują je na bóle stawów. Chociaż istnieją dowody na to, że przyjmowanie suplementów kwasu hialuronowego zwiększa produkcję kolagenu, trudno jest stwierdzić, ile kwasu hialuronowego rozkłada się w przewodzie pokarmowym, zanim zaczyna on faktycznie działać. Podobnie, jak w przypadku wszystkich suplementów, warto zachować ostrożność.