Post

Mezoterapia. Największe korzyści



Mezoterapia to zabieg kosmetyczny cieszący się szeroką popularnością wśród kobiet na całym świecie. Głęboko nawilża skórę, dzięki czemu odzyskuje ona swój blask i staje się promienna. W trakcie zabiegu stosuje się silne koncentraty przeciwutleniaczy, witamin i kwasu hialuronowego. Te silne mieszanki aktywnych składników powodują intensywną regenerację kolagenu i działają wspomagająco na ogólny stan zdrowia skóry. Dzięki wielu sesjom mezoterapii cera odzyskuje młodość, witalność i blask. Znikają wszelkie problemy związane z matową cerą i zmęczonym wyglądem skóry.

Zalety mezoterapii
Mezoterapia ma mnóstwo zalet, dlatego w wielu gabinetach medycyny estetycznej jest najpopularniejszym i najczęściej wybieranym przez pacjentki oraz prowadzących ich lekarzy zabiegów kosmetycznych. Jej największą zaletą jest bardzo głębokie nawilżenie skóry. Dlaczego mezoterapia to idealny zabieg dla większości kobiet?

Jedną z największych bolączek każdej pani jest cellulit. Borykają się z nim zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. Mezoterapia pozwala skutecznie leczyć cellulit i zmniejszyć obszary jego występowania.

Mezoterapia to wielozadaniowy zabieg, który doskonale nadaje się do odchudzania, redukcji zmarszczek, rzeźbienia ciała, a nawet walki z łysieniem. Wszechstronność i uniwersalność jest jednym z największych atutów tej metody.

Podczas, gdy wiele zabiegów medycyny estetycznej wymaga dosyć długiej rekonwalescencji. Na mezoterapię nie trzeba tracić zbyt wiele czasu. Pacjentka może już na drugi dzień wrócić do pracy. Zwykły makijaż jest w stanie zamaskować zaczerwienienie, które może być skutkiem zabiegu.

Metoda jest również stosunkowo bezbolesna. Oczywiście wiele zależy od odporności na ból i zapewne znajdą się pacjentki, u których zabieg spowoduje większe dolegliwości bólowe. Jednak jest to kwestia bardzo indywidualna.

Leczenie może być dostosowane do potrzeb pacjentki. W trakcie jednej sesji możemy wybrać do zabiegu jeden obszar ciała, by na kolejnym poprawić wygląd innej części ciała. Mezoterapia pomaga w poprawie wyglądu problematycznych części twarzy, ale również okolic szyi oraz obwisłej skóry na ramionach i przedramionach. Bez względu na to, w którym miejscu zabieg jest zastosowany, efekt zawsze jest równie spektakularny. Jest nim widoczne odmłodzenie skóry.

Jakie są wskazania do leczenia za pomocą mezoterapii?
Mezoterapia to leczenie nieoperacyjne, które zmniejsza obszary problemowe na twarzy i ciele. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego bezpośrednio do środkowej warstwy skóry. Poprzez wstrzykiwanie do mezodermy skóra staje się odżywiona i odmłodzona. Zwiększa się, bowiem produkcja kolagenu i elastyny. Mezoterapia jest zalecana przy matowej skórze, utracie elastyczności skóry i jej kolorytu, powierzchniowych bruzdach i zmarszczkach, przerzedzeniu włosów oraz rozstępach.