Post

Rewitalizacja skóry. Dlaczego warto?Nie da się zatrzymać upływającego czasu, choć zapewne byłoby to marzenie niejednego z nas. Im starsza skóra, tym bardziej wiotka, cienka, mniej elastyczna i bardziej przesuszona. Jednak podstawowym objawem starzenia skóry są drobne zmarszczki i przebarwienia. Z wiekiem stają się one niestety coraz większe, a co za tym idzie coraz bardziej widoczne. Wiele osób ma z ich powodu ogromne kompleksy.

Walka ze skutkami starzenia
Zmarszczki powstają w wyniku pewnych procesów zachodzących w naszej skórze. Upływ czasu powoduje, że spada aktywność fibroblastów. Zmniejsza się również liczba włókien kolagenowych oraz elastyny. Wiele zabiegów medycyny estetycznej zmierza dziś do poprawy wyglądu skóry oraz zwiększenie jej napięcia. Kobietom zależy nie tylko na usunięciu pewnych defektów, ale sięgnięciu głębiej, do źródeł problemów i ogólnej poprawie kondycji skóry. Nie mnie jednak niektóre zabiegi są w stanie wygładzić zmarszczki i spowodować, że staną się one mniej widoczne. Oczywiście, trzeba mieć świadomość, że starzeniu skóry nie można całkowicie zapobiec. To proces nieodwracalny. Można go jednak z powodzeniem spowolnić. Właśnie temu służą zabiegi rewitalizacji skóry, dzięki którym pacjentki mogą dłużej cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem.

Dla kogo przeznaczone są zabieg rewitalizacji skóry?
Rewitalizacja skóry dedykowana jest osobom w wieku od 30 do 60 lat, którym zależy na odmłodzeniu zarówno twarzy, jak i innych części ciała. To dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą zredukować objawy starzenia oraz poprawić stan skóry.
Zabiegi rewitalizacji pomogą również osobom skarżącym się na zmiany potrądzikowe, borykającym się z przebarwieniami, workami czy zasinieniami pod oczami, mającym kompleksy z powodu obwisłej skóry oraz pajączków naczyniowych. Powinny je rozważyć także pacjenci z uszkodzeniami posłonecznymi skóry i cierpiący na nadmierne rogowacenie naskórka.

Wskazaniem do rewitalizacji skóry może być również ciągłe narażenie na działanie szkodliwych czynników. Jest ich wiele. Należą do nich zanieczyszczenie powietrza, palenie tytoniu, również bierne, picie alkoholu, nieodpowiednia dieta, stres, zbyt mała ilość snu oraz nadmierna ekspozycja ciała na promienie słoneczne. Wszystko to sprawia, że nasza skóra cierpi i z czasem wygląda coraz gorzej. Wiele z tych czynników jesteśmy w stanie sami wyeliminować, niektórych jednak nie unikniemy.

Warto zaznaczyć, że zabiegi rewitalizacji nie dotyczą wyłącznie twarzy. Możemy im poddać praktycznie każdą część ciała. Najczęściej pacjentki wybierają jednak twarz, szyję, dekolt, ramiona oraz grzbiety dłoni. Rewitalizacja obejmuje całą gamę różnych metod. Do najskuteczniejszych należą: mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, laser frakcyjny, nici liftingujące, peelingi medyczne. Zabiegi są powtarzane w kilku seriach, a ich efekty utrzymują się od trzech do nawet 24 miesięcy.