Post

Dlaczego warto odmładzać okolice oczu?Odmłodzenie obszaru wokół oczu rozjaśnia i odświeża górną część twarzy, zapewniając młodszy wygląd całej twarzy. Procesy starzenia, uszkodzenia słoneczne i mimika oddziałują bardzo mocno na delikatne okolice oczu, powodując powszechne problemy kosmetyczne, które mogą wystąpić w każdym wieku. Mankamenty pojawiające się wokół oczu sprawiają, że nie tylko wyglądamy, ale i czujemy się starzej, niż byśmy chcieli.

Opadające powieki
Nadmiar skóry na górnej powiece oraz grawitacja skutkują „zamykaniem się” oka. Potocznie problem ten nazywany jest opadającą powieką. Borykają się z nim osoby po czterdziestym roku życia. Niektórzy jednak muszą się z nim zmierzyć dużo wcześniej, bo opadająca powieka bywa cechą dziedziczną. Niestety, opadające powieki nie wpływają korzystnie na nasz wygląd. Sprawiają, że wyglądamy o wiele starzej. Kobietom sprawiają też trudności w wykonaniu dobrego makijażu. Przed opadającymi powiekami można się chronić stosując profilaktycznie peelingi. Kiedy już opadające powieki stają się bardzo widoczne pozostaje wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Do likwidacji opadających powiek najczęściej wykorzystuje się zabieg plazmy medycznej. Bardzo popularne jest również podnoszenie powiek nićmi hialuronowymi.

Zmarszczki wokół oczu
Zmarszczki pojawiają się zarówno po bokach oka – są to tak zwane kurze łapki, jak i pod oczami oraz na dolnych powiekach. Trudno ich uniknąć, choć można nieco opóźnić ich pojawienie się. Do likwidacji już istniejących zmarszczek wokół oczu wykorzystuje się najczęściej toksynę botulinową, popularnie nazywaną botoksem, która zapewnia natychmiastowy efekt. O trwałych efektach możemy mówić również w przypadku zabiegu HIFU. Pobudza on skórę do produkcji kolagenu, który, jak powszechnie wiadomo, odpowiedzialny jest za młody wygląd naszej skóry. Stosowane w tej metodzie skupione ultradźwięki docierają w głębokie warstwy skóry i niejako wymuszają pewne procesy regeneracyjne.

Cienie i obrzęki pod oczami
Dolna powieka, która w przeciwieństwie do górnej, jest bardzo cieniutka generuje dodatkowe problemy kosmetyczno-urodowe. Przy zmniejszonej produkcji kolagenu, następującej wraz z upływem czasu i jednoczesnym zanikaniu tkanki tłuszczowej następuje zapadanie skóry oraz prześwitywanie naczyń krwionośnych. Pojawiają się wówczas bardzo nieestetyczne cienie pod oczami. Niektórzy muszą się także zmierzyć z obrzękiem tych okolic twarzy. Jest on skutkiem zastojów limfy. Sami zapracowujemy sobie na taki stan rzeczy przez mało aktywny styl życia, pracę siedzącą, małą ilość snu, palenie papierosów czy picie alkoholu. Remedium na problemy związane z dolną powieką jest mezoterapia. W zabiegu stosowane są preparaty o dużym stężeniu dobroczynnych substancji, które wstrzykiwane są wgłąb skóry, poprawiając jej kondycję.